//BIOGRAFIA //

Moje gotowanie zacząłem dość wcześnie a mianowicie od pasji do przedszkolnych naleśników. Potem moim smakołykiem w wieku 7 lat było szkolne ciasto jogurtowe.


Jak widać od zawsze moja uwaga była skierowana ku słodkościom, zresztą jak przystało na zwyczajne dziecko. W wieku 12 lat zobaczyłem, co to praca w cukierni
i zdecydowałem się, że jednak będę kucharzem, nie cukiernikiem. W wieku 13 lat zostałem przyjęty do szkoły zawodowej i tam zacząłem prawdziwe szkolenie w kierunku kucharza.


Moja pierwsza praca w wieku 16 lat była na Montmartre. Po roku wyjechałem do pracy w Anglii aby następnie przyjechać do Polski i zacząć prace w Bristolu.


Najważniejsze dla mnie było zdobywanie doświadczenia i dążenie do perfekcji. Chciałem brnąć w moją pasję niezależnie od tego czy to restauracja czy hotel. Wiele podróżowałem pracując, jako kucharz w rożnych regionach Europy. 14 lat spędziłem w rożnych kuchniach z ludźmi z całego świata. Wiele nauczyłem sie pracując z Azjatami, Baskami, Hiszpanami. Największą szkołą, jaką przeszedłem, jako kucharz była restauracja Les Pyrenees, mająca 2 gwiazdki Michelin. Mierzenie linijką wysokości stożka z fasolki szparagowej przez mojego szefa, dania lądujące w koszu, kilkudniowe przygotowywanie sosów do dań. Dania opracowane do perfekcji pod każdym względem. To była prawdziwa szkoła przetrwania.


W roku 2004 zacząłem moją telewizyjną przygodę , w programie "Pascal po prostu gotuj" w stacji telewizyjnej TVN i była to zupełnie inna lekcja kuchni. Musiałem przygotowywać bardzo proste dania, wprowadzać nowe produkty i traktować widza tak jakbym go edukował i dzielił się z nim swoja kulinarną wiedzą.


Jestem autorem 5 książek. "Pascal Po Prostu Gotuj 1", "Pascal Po Prostu Gotuj 2", "Gotuj kolorowo z Pascalem", "Po Prostu Grilluj", "Po Prostu mi to ugotuj".


Za promocje kuchni francuskiej na świecie otrzymałem nagrodę od Ministerstwa Spraw Zagranicznych Le trophée de l esprit alimentaire w 2008. Byłem wtedy bardzo dumny, że moja praca została doceniona i nie idzie na marne. Czułem się wyróżniony i wdzięczny.


Na początku roku 2010 zakończyłem współpracę z programem "Pascal Po Prostu Gotuj" by skupić się nad własnym autorskim projektem, którego rezultaty mam nadzieje, że zobaczycie już wkrótce.