// WINNE ZWIĄZKI
O tym, że wino to najlepszy przyjaciel przy stole nie trzeba nikogo przekonywać, ale znalezienie idealnej pary między winem i potrawą jest już wyzwaniem poważnym, a co jest jednak pocieszające osiągalnym. Cóż znaczy to połączenie idealne, przez wielu zwane też „niebiańskim”? Połączenie idealne mamy wtedy, gdy zarówno potrawa, jak i wino, razem smakują lepiej. Takie zestawienie można porównać do rozwiązywania równania 1+1, które nie zawsze musi się równać 2, a w przypadku tego właśnie „niebiańskiego” połączenia to równanie będzie wyglądać...

CZYTAJ DALEJ

// WINO I MUZYKA
Najbardziej popularnym i oczywistym towarzyszem wina jest jedzenie, jedno z drugim łączy się w sposób naturalny niemalże od początku świata. W zasadzie równie naturalna, choć już nie tak popularna, jest sztuka zestawiania wina z wodą mineralną. W ostatnim roku zrobiło się o niej nieco głośniej za sprawą serii artykułów w Magazynie WINO, dzięki którym takie pojęcia jak hydrosommelier czy smak wody przestały być czystą abstrakcją. Okazuje się, że woda, tak jak wino, wymaga odpowiednich warunków przechowywania i serwowania, a oprócz tego rządzi się swoimi prawami w połączeniach z winem i jedzeniem. W Londynie, Tokio czy Nowym Jorku gościom w restauracjach, obok menu i karty win, podaje się osobną kartę wód mineralnych z najodleglejszych zakątków świata.

CZYTAJ DALEJ

// SKAZANY NA SUCKES
Kto w świecie finansów nie słyszał o alternatywnych metodach inwestycji? Fundusze hedge, surowce, prywatny kapitał, instrumenty pochodne i kredytowe to tylko kilka możliwości stanowiących przeciwwagę dla inwestycji tradycyjnych. Szczególną grupą rozwiązań alternatywnych są t.zw. inwestycje emocjonalne, które nie tylko dywersyfikują portfel, ale z założenia są niezależne od decyzji banków centralnych, nie reagują na wahania giełdowe i zmiany ekonomiczne. Pośród tego typu inwestycji znajdują się: sztuka (bogactwo nazwisk i przedmiotów wymaga dobrej znajomości tematu lub zaufanego doradcy), samochody klasyczne (któż nie chciałby mieć Jaguara E-type z 1961 roku?), ludzie (czyli różne formy mecenatów nad młodymi artystami czy sportowcami) i wino..

CZYTAJ DALEJ

/ 1 /